A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Seychely - Diskuze

Původní dotaz

Alternativa ke Guadeloupe, Martinik

29.12.2016 23:28:59 | Kviiitko
Kviiitko
Krásný den všem, ráda bych požádala ty z vás kdo mají zkušenost s dovolenou na Guadeloupe, Martinik, Sv. Martinu, Sv. Bartoloměji, zda mohou doporučit podobnou destinaci mimo Karibik. Budeme cestovat s ročním dítětem a pro klid bych se ráda vyhnula Karibiku z obavy z viru zika. Hledám bezpečné místo, kde si bez obav pronajmou auto a můžu volně cestovat po krásných plážích, kdy ideálně je každá druhá jako z fotek cestovek;-) Po velkém zklamání z Mauricia bych si to nerada zopakovala, o to víc, že poletíme s malým dítětem. Sri Lanka a Thajsko mě neláká - zákony, kriminalita, hygiena, zdrav. péče... už "moc exotika" na cestu s malým dítětem. Nejsem baťůžkář, ale nechci do rezortu a nevylézt, což asi případ Mauriciia ze kterého se vrátí spousta lidí z rezortů nadšených. Co Seychely? Nějaké doporučení určitou oblast nebo úplně jiný ostrov kde bude v dubnu teplo. Maledivy asi pro malé dítě super, ale člověk moc nemůže nikam. Děkuji moc
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 11:57 81.19.42.***
Re: Alternativa ke Guadeloupe, Martinik  

Moc děkuji za rady. A skutečně je to tam tak drahé, jak se tady všude píše? Jsme zvyklí z Thajka na neskutečně malé ceny. Co to je drahé. Četla jsem ten ceník v marketech. A jídlo v restauracích vyjde na kolik? Berete si s sebou nějaké jídlo z domova? Nebo jíte jen v restauracích. Ty supermarkety u indů asi nic moc.

Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 10:52 81.200.57.***

No a snad ještě jedna rada,co tam nenajdete.... na výlety,hlavně pláže....se vyhíbat víkendům, chceteli být bez lidí....tak jako na Mauriciu i tady je to oblíbené u místních....

Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 10:46 81.200.57.***

Přelet je s Air Seychelles Domestic 15 min ....ten bych spíš doporučila booknout předem..
Loď ...Cat Cocos ..... 1 hodina...
Jinak ty stránky jsou skutečně dobrý...a na většinu vašich dotazů tam najdete odpověď
http://www.seychelles.travel/en/explore/island-hopping/from-mahe

http://www.seychelles.travel/explore/island-hopping/from-mahe#

No každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Spousta lidí vynechává hlavní ostrov, ale i tam je co vidět....např. malý trek na Anse Major není k zahození.. + další
http://www.seychelles.travel/en/explore/walks-trails/mah/anse-major
A většina lidí stráví na La Digue pouze 1 den....což podle mě je škoda...
Nebo třeba ostrov Silhouette s možnostmi treku,kde jste samy byl bezva...jen tam je to už cenově vysoko....ale až na oblast resortu si tam připadnete jak na opuštěném ostrově...což dnes už moc k mání není....
http://www.seychelles.travel/en/discover/the-islands/inner-islands/28-discover/the-islands/2911-silhouette
Skutečně si ty stránky pořádně prostudujte, hodně pomůžou .....

Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 09:14 81.19.42.***

Moc děkuji a ještě se zeptám. Přelet na Praslin zajišťuje jaká letecká společnost? A popřípadě trajekt, jak dlouho trvá a dá se zařídit přímo na místě? Jsme zvyklí z Thajska, že tam jde i nemožné, tak než načtu všechny informace, abych měla představu.
Jinak každá rada, která vás napadne bude u mě vítána.
Děkuji

Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 07:42 81.200.57.***

+ je tam o něco méně přelidněno....
Dobré stránky na informace jsou tyto....

http://www.seychelles.travel/en/accommodation/itc-my-seychelles-net

Neregistrovaný uživatel
17.08.2017 07:39 81.200.57.***

Na Praslin buď letadlem nebo levněji trajektem. Na La Digue pouze trajektem. Pronájem auta ,skůtru je možný na Mahé,Praslinu...na La Digue pouze kola.
Seychely jsou o něco dražší destinace,než vámi zmiňované. Rozdíl je ve velikosti..menší ostrovy, dražší a trochu v lidech - ti sice turisty tak nějak tolerujou,ale přístup je míň nadšený :-)

Neregistrovaný uživatel
16.08.2017 10:21 81.19.42.***

Dobrý den, vidím, že máte zkušenosti s touto oblastí a proto prosím o malé info.
Cestujeme hodně po Asii a Indonesii - takoví baťůžkáři z kufrem. Vše si plánujeme sami, máme rádi moře, treky, památky, města.. Vždy jsme někde 3 noci a zase dál. Přejíždíme trajektama, létáme... Příští léto bychom chtěli Seychely. Přeletět do Mahé a pokračovat na Prasline a Ladigue. Můžete mi prosím někdo poradit, jak nejlépe se dostat na Prasline a následně na další ostrov? Můžeme sei tam pronajmout skůtry nebo auta? Jak to tam funguje?
Máme zkušenosti ze Srí Lankou, Thajskem a Bali. Je to tam na cestování podobné?
Moc děkuji za každou radu.

Neregistrovaný uživatel
02.01.2017 11:24 81.200.57.***

Z Karibiku jsem byla na Guadelupe a vedlejší Dominice, pak na severu Dominikánské republiky.. Las Galeras,Las Terenass,Puerto Plate , Samana pobyt na ostrově Cayo Levantado. A nemyslím si že by zmiňované ostrovy z Karibiku byli o třídu lepší než třeba Seychely :-) ...Tam jsem byla zatím 2x....
Takže nějaké porovnání snad mám....
Spíš napiš představu o své dovolené....zda chcete být na jednom místě atd. Třeba zrovna u Seychely, chce juknout alespoň na 3 základní ostrovy... a pro nás tam bylo bezva možnost různých treků o tom pro nás Seychely jsou..pěkné pláže s možností vidět okolo daleko víc než na Maledivách...třeba na La Digue.. na pláž Anse Marron , na Mahé na Anse Major atd. ...nemluvě o treku na Anse Barbe na Sihouette...to má to pravé kouzlo.... takzv. zasloužené pláže :-)
Přiznám se,že s ročním dítětem by to asi nenešlo...no proto napiš víc, co si představuješ....
Niky

Neregistrovaný uživatel
01.01.2017 23:15 94.113.220.***

Ziku vidím podobně, nicméně na to asi nemám nervy. Punta Canu nazvala kamarádka jugoškou Karibiku, tak do Dominikány asi nevyrazím;-)

Moc ráda bych reakci někoho kdo má srovnání, zatím mi přijde, že zmiňované z Karibiku jsou prostě o třídu lepší...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu