A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Seychely - Ostatní vnitřní ostrovy - Průvodce

Bird Island, Cerf, Chauve Souris, Cousine, Denis, Frégate, North Island, Round Island, Silhouette, Sainte Anne, Anonyme, Aride, Conception, Curieuse, Félicité, Grande Soeur, Petite Soeur, Ile Cocos, Long Island, Moyenne, Round Island, St. Pierre

Bird Island

„Ptačí ostrov“ je vzdálen od Mahé necelých 100 km. Během jihovýchodních pasátních větrů (květen - září) na jeho pobřeží připlouvá více než milión rybáků, aby zde nakladli vajíčka. Ptačí ostrov dělá čest svému jménu: můžete zde zahlédnout tropické papoušky s bílým ocáskem, kulíky, mořské vlaštovky a čejky.

Ostrov leží na severním okraji oceánu v místech, kde mořské dno sahá až 2000 metrů pod úroveň hladiny. To přináší výjimečně bohatý mořský život - často se zde objevují karety, delfíni a příležitostně i velryby. Na ostrově žije dokonce nejtěžší želva na světě, jmenuje se Esmeralda a váží přes 300kg. Odhaduje se, že je více než 200 let stará. A mimochodem, Esmeralda je ve skutečnosti mužského pohlaví. Zmínku o ní najdete i v Guinessově knize rekordů. Bird Island nabízí jen velmi omezené ubytovací kapacity. Nachází se zde 24 chatek a vynikající pláže.

Cerf

Ostrov umístěný uvnitř národního parku je nejbližším sousedem ostrova Mahé , od něhož je vzdálen pouhé 4 kilometry. Nabízí vynikající šnorchlování v parku, kde můžete pozorovat přes 150 druhů ryb anebo se opalovat na několika „soukromých“ plážích. Rybaření, stejně tak jako sbírání mušlí, je zde přísně zakázáno. Cerf představuje populární místo pro BBQ pikniky na pláži. Ostrov byl v minulosti hojně využíván jako plantáž kokosových palem, dodnes se zachovaly bujné kokosové háje.

Nacházejí se zde 3 menší hotýlky a vynikající restaurace - L'habitation, vařící kreolskou i mezinárodní kuchyni . Můžete zde ochutnat delikatesu, srdce kokosové palmy.

Chauve Souris

Chauve Souris je soukromý ostrov na dohled z pláže Cote d\'Or na Praslinu. Na tomto ostrově toho nenajdete mnoho. Rostou zde exotické dekorační keře. Fauna je omezena pouze na scinky, gekony a papoušky. Nachází se zde malý luxusní hotel.

Cousine

Ostrov ležící 6 km od západního pobřeží Praslinu je zajímavý svými endemitními druhy ptactva, jako pěnice a červené straky. V oceánu poblíž ostrova Cousine můžete potkat karety.
Na hotelu se nachází krásný hotel ve stylu francouzské vily z doby kolonialismu, avšak pouze pro 10 hostů.

Mějte však na paměti, že ostrov je vysoce chráněnou rezervací. Je přísně zakázáno pořádat na pobřeží pikniky, sbírat mušle, a dokonce se zde nesmí ani kouřit.

Denis

Ostrov ležící 95 km od Mahé je nejsevernějším ostrovem ze všech Seychelských ostrovů.
Stejně jako Cerf byl v minulosti využíván jako kokosová plantáž. Obyvatelstvo žijící na ostrově se živí převážně zpracováváním kopry a rybolovem.

Ostrov byl pojmenován po Denisi de Trobriandovi, který zde přistál se svojí lodí roku 1773. Ostrov ho učaroval množstvím ptáků a obrovských želv. Roku 1975 celý ostrov koupil francouzský magnát Pierre Burkhard a nazval jej „ostrovem na okraji světa“. Oblíbeným místem všech turistů jsou jeskyně, díky bezpočtu korálů je pobřeží ideální ke šnorchlování. Pro rybáře je však toto místo splněným snem. Denně se vyjíždí lodí za korálový reef na lov tuňáků, mečounů, Barakud a dalších velkých ryb.

Na ostrově najdete luxusní 5 hvězdičkový hotel Denis Island Lodge s tenisovým kurtem, nabídkou windsurfingu a kanoistiky.

Frégate, ostrov pokladů

Na konci 17. století byl tento ostrov oblíbeným místem všech pirátů. Legendy vyprávějí o několika desítkách pokladů, které se skrývají na 280 hektarech toho ostrůvku. Po druhé světové válce ostrov koupil seychelský zbohatlík Harry Savy a předělal ho na velkou farmu, která pěstuje zeleninu, ovoce, kávu, vanilku, skořici a drůbež. Část ostrova je vyhrazena pro luxusní 5 hvězdičkový hotel, který se stal oblíbeným útočištěm hollywoodských hvězd, které bydlí ve vilách na pobřeží přílivového pásu.

Ostrov se může pyšnit pláží Anse Victorin, která taktéž patří mezi nejkrásnější na světě. Je to široký pás, oslnivě bílého prachového písku, obklopený bujným rostlinstvem a žulovými skalami.

North Island

Ostrov ležící jen několik málo kilometrů severně od Silhouette je viditelný z pláže Beau Vallon na Mahé (je to ten menší). Tento ostrov byl jako první navštívený roku 1609 expedicí, které velel kapitán Alexandr Sharpeigh. Ostrov se považuje za jeden z nejvíce úrodných, a proto je také obýván drobnými rolníky, které zde produkují zeleninu, kokosové ořechy a věnují se rybolovu. Roku 2003 se zde otevřel nový hotel eko-chata, která nabízí návštěvníkům interakci do biologické rozmanitosti ostrova, tak zvaný „bosý luxus“.
Management hotelu přepracovává hotel do podoby rezervace, tento plán zvaný Noemova archa přetváří ostrov do doby, než byl osídlený lidmi a snaží se zachránit ohroženou faunu a flóru na ostrově.

Round Island

Patří mezi satelitní ostrovy Praslinu . Tento ostrov má sice málo pláží, ale jeho pobřeží je proslulé hlavně kvůli skvělému šnorchlování a potápění . K vidění jsou zde rejnoci a žraloci. Na tomto 20 hektarovém ostrově můžete najít také palmy Coco de Mer.

Silhouette

Silhouette je třetím největším ostrovem na Seychelách. Leží 30 km na západ od Mahé , taktéž je vidět z pláže Beau Vallon . Arabové užívali Silhouette jako přístav pro své plachetnice pravděpodobně už někdy kolem 9. století, na Anse Lascars se nacházejí rozvaliny arabských hrobek. Legenda vypráví, že slavný pirát Hodoul zde zakopal zlaté hřivny. Poklad stále čeká na svého objevitele. Silhouette společně s North Island byly první ostrovy, které viděli z lodi při expedici roku 1609. Ostrov je vulkanického původu. Nejsou zde žádné silnice, tudíž představuje ostrov ráj pro pěší výpravy. Jsou zde zbudovány dvě pěší trasy. Flóra se zde skládá z kadidlovníků a santálových stromů. Nachází se zde dvě pláže Anse La Plasse, která je přístupná pouze pro návštěvníky hotelu Labriz a Anse Lascars, která je veřejná.

Uprostřed ostrova stojí mauzoleum rodiny Dauban. Tato architektonicky zajímavá budova se velmi liší od typického kreolského umění. Prohlédnout si zde můžete také rodinný dům, který se nachází v La Passe. Ten je už postavený v kreolském stylu - dlouhá veranda, masivní schodiště. Tento dům byl postaven kolem roku 1861, kolem dokola můžete vidět hospodářské budovy. Uprostřed pole stojí zachovalý zvon, který se stále používá ke svolávání farmářů z kokosových hájů.

Sainte Anne

Největší ostrov, který se nachází v národním parku, leží 4 km od východního pobřeží Mahé . Byl objeven roku 1742 slavným průzkumníkem Lazarem Picaultem. Jedná se o první ostrov, kde se francouzští osadníci vylodili před tím, než vstoupili na Mahé. Ostrov později sloužil jako základna pro velrybí stanici a za druhé světové války zde byla základna Royal Marines, obraná linie před přístavem ve Victorii. Rostou zde 3 palmy Coco de Mer, skořice a ostatní druhy kokosových palem. Národní mořský park St. Anne je rozlohou největší z celých ostrovů. Velmi často tu můžete potkat karety a delfíny. Vstup do parku je pro dospělé 10 €, pro děti do dvanácti let zdarma.

Anonyme

Ostrůvek ležící co by kamenem dohodil od mezinárodního letiště na hlavním ostrově Mahé . V minulosti vlastněný rodinou Jorreů, kteří patřili mezi Seychelské nejrannější osadníky, se nyní stal pouze skladem opotřebovaných výbušnin. Na ostrově nenajdeme příliš mnoho flóry, nacházejí se zde banánovníky a kokosové palmy, v jejichž korunách sídlí mnoho druhů ptactva.

Aride

Aride je jedním z ostrovů, které byly nejméně poznamenány rukou člověka. Nachází se 10 km severně od Praslinu a je známý jako „mořská citadela Indického oceánu“. Ostrov se stal chráněným v roce 1967 a od roku 1973 zde funguje rezervace vzácných druhů ptáků. Na Aride totiž hnízdí kolonie rybáků obecných, modrých holubů a endemických rostlin. Nejsou zde žádné ubytovací možnosti, ale Aride je možné navštívit v pondělí, středu a neděli. Za vstupné do rezervace zaplatíte 15 €. Děti do 5 let zdarma.

Conception

Jeden z největších satelitních ostrovů Mahé , leží jenom 2 km od jeho pobřeží. Je kopcovitý s hornatým hřebenem, který se rozprostírá prakticky po celé jeho délce. Ostrov sloužil jako plantáž kokosových palem. Ale do roku 1970 byl stále opuštěný. Nyní se zde nachází ptačí rezervace, kde žije např. seychelská poštolka, modrý holub, hrdličky. Naleznete zde i zelené gekony, scinky a karety.

Curieuse

Podle červené půdy bylo původní jméno ostrova Ile Rouge. Nakonec byl pojmenován po jednom francouzském průzkumníkovi, který tudy plul roku 1768. V historii byl ostrov také kolonií malomocných, zříceniny těchto domů je zde možné spatřit doposud. Ostrov je součástí podmořského parku chránícího karety. Vstupné do parku činí 10 €.

Félicité

Nachází se 4 km od ostrova . Tento malebný žulový ostrov byl kokosovou plantáží až do roku 1970. Koncem 18. století ho koupil sultán Perak. Ostrov se tak stal malým klidným místem i pro ministra Tonyho Blaira. Krásná pláž La Penice nabízí úžasné plavání i potápění. Felicité je spojený s hotelem La Digue Island Lodge, takže se zde nacházejí pouze dva super-luxusní bungalovy.

Grande Soeur a Petite Soeur

Grand Soeur a Petite Soeur jsou obvykle označovány jako sesterské ostrovy. Leží poblíž La Digue. Tyto dva ostrovy jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se zde chtějí potápět nebo si užít BBQ piknik na jejich malebných plážích.

Ile Cocos

Ostrov je součástí námořního parku, ale také nejkrásnějším místem pro potápění a šnorchlování. Všem turistům nabízí mělké tyrkysové moře lemované korálovým útesem. Vstupné do parku je 10 €.

Long Island

Bývalé vězení schované uprostřed parku Sv. Anny poblíž ostrova Round. Nyní na ostrově najdete lázeňský resort, skládající se z 55 vil a svatební kaple.

Moyenne

Tento krásný, 10 hektarů velký ostrov je plný historek o skrytém pokladu a duchovi, který poklad střeží. Ostrov původně vlastnila výstřední anglická dáma paní Emma Best, zůstal zde po ní doslova psí harém a mnoho dalších zvířat. Moyenne je nyní ve vlastnictví anglického spisovatele novin Brendona Grimshawa, který obnovuje tento ostrov ve stylu Robinsona Crusoea. Na ostrově můžete navštívit úžasnou restauraci Jolly Roger's, kde Vás obslouží nejznámější kuchaři. Bufet zahrnuje vše od mořských produktů, přes kari maso, konče čerstvými místními saláty. Místní specialitou je karamelizovaný banán. Během oběda možná potkáte jednu ze 105 želv, které zde žijí.

Round Island

Tento malý ostrov se nachází 800 metrů od ostrova Cerf. Až do roku 1942 byl užívaný jako karanténní nemocnice pro malomocné. Nově se zde staví hotel Enchanted Seychelles, letovisko sestávající se z 10 bungalovů, kdy každý bude mít vlastní soukromý vstup na pláž.

St. Pierre

Jeden z několika ostrovů v zálivu Cote d'Or na Praslinu je taktéž domovem palem Coco de Mer. Ostrov je oblíbený mezi jachtaři a windsurfisty.

skořice (nahrál: admin)
skořice

Poslední editace textu: 9.6.2011 13:11
REKLAMA

Články odjinud